Facebook Youtube Instagram
(0222) 260 00 00
BİZE SORUN

Okulumuz Özel Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak Erasmus+ KA1 Mesleki Eğitim Öğrenci ve Öğretmenin Öğrenme Hareketliliği kapsamında; 2018-TR01-KA102-055792 numaralı “Doğum Öncesi Bakım Staj Hareketliliği” adlı proje ile Okul Müdür Yardımcısı Dr. Senanur CAN ve Meslek Dersi Öğretmenimiz Gülay KOÇ nezaretinde, Sağlık Hizmetleri Alanı Hemşire Yardımcılığı Bölümü 8 öğrencimiz, 17.03.2019 – 30.03.2019 tarihleri arasında ROMANYA’nın Bükreş şehrine velilerimizin katılımıyla uğurladık.

Proje kapsamında öğrencilerimiz, Romanya’nın Bükreş şehrinde ki SPITALUL CLNIC DR.VİVTOR BABES Hastanesinde 14 gün süre ile uygulamalı beceri eğitimi, mesleki staj, gözlem, tetkik faaliyetlerini gerçekleştirdiler.

Proje kapsamında öğrencilerimiz yapılan kültürel faaliyetlerle Romanya’yı tanıma imkânı sağlamış oldular ve Avrupa Birliğine üye olan bu ülkelerde yapılan faaliyetlerde öğrencilerimiz mesleki bilgilerini ve becerilerini artırma fırsatı elde ettiler.

Yurtdışında kaldıkları süre içerisinde öğrencilerimiz, İngilizce dil gelişimlerine de katkı sağladı.

Bu Projemiz ile öğrencilerimizin Romanya’dan aldıkları eğitimler ve EUROPASS ve ECVET belgeleri ile SERTİFİKALARI mezuniyetleri sonrasında iş piyasasında istihdam edilmelerinde olumlu katkı sağlayacaktır. Ayrıca;

Kültürlerarası ortak paylaşımların neticesinde Avrupa’daki ülke kültürlerinin, iş hayatının, farklı dillerin, eğitim ve sağlık hizmetlerinin öğrenilmesi ile öğrencilerimizin farkındalık düzeylerinin artmasına, bakış açılarının gelişmesine katkıda bulunarak özgüvenlerini artmasına katkı sağlamıştır.

Bu vesile ile desteğini hiç eksik etmeyen Okulumuz Kurucusu Sayın İsmail ERDAL’a, Proje Koordinatörü Müdür Yardımcısı Dr. Senanur CAN’a, Görevli Meslek Dersi Öğretmeni Gülay KOÇ’a, projede bulunan öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

 

 

                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E-BÜLTEN
Özel Yesevi
Eğitim Kurumları
(0222) 260 00 00
Facebook Youtube Instagram
Eskişehir Web Tasarım